Нужно решить задачи
141. Семенова працювала на підприємстві «Озон» до липня 2009 року.
В період з грудня 2008 р. по червень 2009 р. працівникам підприємства не
виплачувалася премія. У серпні 2009 р. після звільнення Семенової премію
виплатили всім працюючим. Вона звернулася із заявою до суду про
стягнення належної їй премії за час, який вона працювала до звільнення.
Яке рішення прийме суд?
142. Гаврилова працює секретарем селищної ради Мисового. Вона
переконана, що має право на 30 днів основної і 15 днів додаткової відпустки.
Вийшовши в 2009 році у відпустку, вона використала лише 15 днів, після
чого звернулася до селищного голови з вимогою щодо одержання грошової
компенсації за невикористані дні відпустки.
Як вирішити ситуацію?
143. Карпов працює різником паперу на книжковій фабриці. У лютому
2008 році він перейшов з 4-годинного робочого дня на 8-годинний. У липні
2008 року він збирався виходити у щорічну відпустку, однак директор заводу
повідомив йому, що тривалість відпустки скорочується через неповний
робочий день.
Чи правомірні дії директора?
144. Тимошенко позмінно працює газозварником на заводі. У вересні
2009 р. норма часу його роботи складала 176 год. Фактично він відпрацював
189 год. у тому числі він працював вночі 31 грудня. Робота у святковий день
йому оплачена не була.
Чи має він право на оплату роботи у святкові та нічні години? Що
таке місячна норма робочого часу?
145. Іванов з липня 2009 року обіймає посаду начальника відділу
культури і туризму районної державної адміністрації міста Ізяслава. У січні
2011 року Іванов захистив дисертацію і одержав науковий ступінь кандидата
філософських наук. Іванов звернувся до бухгалтерії держадміністрації та
запитав, чи відтепер має він право отримувати надбавку за науковий ступінь.
Як мають відповісти у бухгалтерії згідно з чинним законодавством?
146. С. працювала медсестрою упродовж 1968-2000 років. Після
виходу на пенсію у 2001 році С. влаштувалася на роботу санітаркою. Вона
вважала, що її зарплата буде вищою аніж оклад і надбавка за вислугу років на
посаді медсестри. Пропрацювавши місяць, С. отримала лише посадовий
оклад санітарки. У бухгалтерії їй пояснили, що санітарка не має права на
таку надбавку.
Чи правомочні дії бухгалтера?
147. Б. влаштувався на роботу у притулок для дітей «Гаврош» на
посаду чергового з режиму. Відпрацювавши кілька років, у бесіді із колегами
він дізнався, що його посада віднесена до категорії педагогічних працівників
та відповідно має оплачуватися його праця. Керівництво дитячого притулку
чіткої відповіді на це запитання не надало, після чого Б. звернувся за
допомогою до юрисконсульта.
Яку відповідь має дати юрисконсульт?
Изложите задачи на русском языке....!
141. Семенова работала на предприятии « Озон» до июля 2009 года.
В период с декабря 2008 г. по июнь 2009 г. работникам предприятия не
выплачивалась премия . В августе 2009 г. после освобождения Семеновой премию
выплатили всем работающим . Она обратилась с заявлением в суд о
взыскании причитающейся ему премии за время, которое она работала до увольнения.
Какое решение примет суд?
142. Гаврилова работает секретарем поселкового совета Мысового . она
убеждена , что имеет право на 30 дней основного и 15 дней дополнительного отпуска .
Выйдя в 2009 году в отпуск , она использовала только 15 дней , после
чего обратилась к поселковому голове с требованием о получении денежной
компенсации за неиспользованные дни отпуска.
Как разрешить ситуацию ?
143. Карпов работает мясником бумаги на книжной фабрике. В феврале
2008 году он перешел из 4- часового рабочего дня на 8- часовой . В июле
2008 года он собирался выходить в ежегодный отпуск , однако директор завода
сообщил ему , что продолжительность отпуска сокращается из-за неполного
рабочий день.
Правомерны ли действия директора ?
144. Тимошенко посменно работает газосварщиком на заводе. В сентябре
2009 норма времени его работы составляла 176 ч . Фактически он отработал
189 час. в том числе он работал ночью 31 декабря. Работа в праздничный день
ему оплачена ни была.
Имеет ли он право на оплату работы в праздничные и ночные часы ? что
такое месячная норма рабочего времени?
145. Иванов с июля 2009 года занимает должность начальника отдела
культуры и туризма районной государственной администрации города Изяслава. В январе
2011 Иванов защитил диссертацию и получил научную степень кандидата
философских наук . Иванов обратился в бухгалтерию госадминистрации и
спросил, теперь он право получать надбавку за научную степень.
Как должны ответить в бухгалтерии согласно действующему законодательству ?
146. С. работала медсестрой в течение 1968-2000 лет. после
выхода на пенсию в 2001 году С. устроилась на работу санитаркой. она
считала , что ее зарплата будет выше чем оклад и надбавка за выслугу лет на
должности медсестры. Проработав месяц , С. получила лишь должностной
оклад санитарки . В бухгалтерии ей объяснили , что санитарка не имеет права на
такую надбавку.
Правомочны ли действия бухгалтера?
147. Б. устроился на работу в приют для детей « Гаврош » на
должность дежурного по режиму . Отработав несколько лет , в беседе с коллегами
он узнал , что его должность отнесена к категории педагогических работников
и соответственно имеет оплачиваться его труд . Руководство детского приюта
четкого ответа на этот вопрос не предоставило , после чего Б. обратился за
помощью к юрисконсульту .
Какой ответ должен дать юрисконсульт ?