Запрос регулятора о переписке со страховой компанией

Добрый день!

Подали претензию регулятору (Служба по защите прав потребителей финансовых услуг и МА) на действия страховой компании. В ответ регулятор просит выслать электронную переписку между нами и страховой. В этой переписке есть колонтитул:

«This message and any attachment are confidential and may be privileged or otherwise protected from disclosure. If you are not the intended recipient any use, distribution, copying or disclosure is strictly prohibited. If you have received this message in error, please notify the sender immediately either by telephone or by e-mail and delete this message and any attachment from your system. Correspondence via e-mail is for information purposes only. ZAO ХХХ neither makes nor accepts legally binding statements by e-mail unless otherwise agreed.

-----------------------------------

Important Notice: This communication (including any attachments) is intended for the use of the intended recipient(s) only and may contain information that is confidential, privileged or legally protected. Any unauthorized use or dissemination of this communication is strictly prohibited. If you have received this communication in error, please immediately notify the sender by return e-mail message and delete all copies of the original communication. Thank you for your cooperation.»

Следовательно, имеем ли мы право выслать переписку регулятору? Не нарушим ли мы Конфиденциальность информации, переписки и т.п.

, Андрей, г. Москва
Сергей Серебряков
Адвокат, г. Санкт-Петербург

Это Ваша переписка в первую очередь и делать Вы можете с ней все, что захотите. Высылаете Вы свою переписку, а то, что она со страховой, то так совпало.

Успехов.