Как получить документ о возвращении на родину, если я потеряла армянский паспорт?

Здравствуйте я потеряла документы армиянский паспорт могу подать милицию что бы взять вазврашени на родине

, Ареват, д. Выползово
Роман Поглазов
Юрист, г. Москва

Барев, Ареват.

Եթե ձեր անձնագիրն եք կորցրել Հայաստանում, ապա անպայման պետք է դիմեք ոստիկանությանը: Ոստիկանությունը պետք է վկայական տա, նշելով, որ ձեր անձնագիրն արդեն կորել է:
Այս վկայականի հետ դուք պետք է գնաք Հայաստանի հյուպատոսարան: Հյուպատոսությունը պետք է ձեզ տրամադրի ժամանակավոր ID:
Այս ժամանակավոր ID- ով դուք կարող եք ձեռք բերել ինքնաթիռի տոմս եւ թռչել Հայաստան:
Պարզապես կորցրեք օգնությունը: Այս վկայագրի հիման վրա Դուք կվերականգնեք ձեր անձնագրերը Հայաստանում: