Здравствуйте я не успели 2 чса платит патент чо будидить

, Анварбек, г. Москва
Вадим Линнанкиви
Юрист, г. Санкт-Петербург

Здравствуйте, Анварбек.

Если вы опоздали с оплатой патента на 2 часа, ничего страшного. Главное — оплатите как можно быстрее. Обычно налоговая считает срок по дате и времени оплаты, но не всегда строго до минуты. Если патент уже аннулирован, вам скажут при проверке — тогда можно будет оформить новый патент, но пока просто сохраните чек и не паникуйте. Скорее всего, всё в порядке.

UZ: Салом, Анварбек. Агар патент тўлашда 2 соатга кечиккан бўлсангиз, жуда катта муаммо эмас. Асосийси — имкон қадар тезроқ тўлаш. Оддий ҳолларда солиқ хизмати тўлов санаси ва вақтига қараб ҳисоблайди, лекин бундай кечикишларни ҳар доим қаттиқ ҳисобламайди. Агар патент бекор қилинган бўлса, сизга хабар берилади — шунда янги патент расмийлаштириш мумкин бўлади. Ҳозирча эса чекни сақланг ва ҳеч нарсадан қўрқманг. Балки ҳаммаси жойида.

TJ: Салом, Анварбек. Агар шумо пардохти патентро 2 соат дертар карда бошед, ин ҳоло фоҷиа нест. Муҳимаш — то зуд пардохт кунед. Одатан, мақомоти андоз сана ва вақти пардохтро ба назар мегиранд, вале на ҳамеша сахт маҳкам мегиранд. Агар патент бекор шуда бошад, ба шумо хабар медиҳанд — он гоҳ метавонед патенти нав гиред. То он вақт, чекро нигоҳ доред ва нигарон нашавед.