Запор на заплата

Здравейте на 28.02 получих изпълнителен лист за доброволно плащане на разноски по гражданско дело и пише в 2 сед.срок доброволно да ги заплатя,но на 01.03 във фирмата пристига писмо да ми бъде запорирана заплатата-това правилно ли е?Каква част мога да ми удържат имам дете на 2 год.Сега чакам решението т бракоразводното дело за което също ще бъда осъдена да заплатя разноските по делото -понеже ваш колега много добре си свърши работата-извинявам се за което-след като пристигне и втория запор как ще ми ги удържат и двата едновремено-т.е.ще съм без заплата или един след друг.И другия въпрос имат ли давност-ако замина за чужбина и евентуално се върна след 5 год

, Галина Виткова, г. Москва
Мария Андрианова
Юрист, г. Москва

А можно тоже самое, но на русском языке?

Лев Сигал
Юрист, г. Москва

Здесь уже не раз писали по-украински, но вот по-болгарски ещё не писали москвички ни разу на моей памяти. Мы живём в настоящем глобальном мегаполисе!